Майданчик дипломатичного майбутнього
27-10-201625-26 жовтня 2016 року курсанти Національної академії внутрішніх справ мали унікальну можливість відчути себе дипломатами та застосувати отримані в академії знання для вирішення різних глобальних конфліктів і проблем Організації Об’єднаних Націй на II-й Всеукраїнській науково-практичній студентській конференції «Модель ООН», що відбулася у Київському національному університеті культури і мистецтв.
Участь у «Моделі ООН» є чудовим майданчиком та серйозною репетицією дипломатичного майбутнього. Рішення мають сприяти усуненню глобальних проблем людства, адже нинішня ситуація – це питання не конкретної країни, а усього світу.
Модель ООН - це чудова нагода відшліфувати власні ораторські навики, отримати досвід справжніх дебатів, приміряти на себе роль світових лідерів та краще зрозуміти, як працює найбільша світова політична організація. Завдяки такому елементу як моделювання та імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники у якості делегатів дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх можливого вирішення завдяки механізмам ООН.
Як відзначила організатор заходу Лавренчук Анастасія, «Модель ООН – це захід, який допомагає по-справжньому зануритися у світ дипломатії, проявити свої ораторські та інтелектуальні здібності». Її діяльність спрямована на захист справедливості та є своєрідним закликом держав світу до дотримання міжнародно-правових принципів і норм, боротьби за відповідальне їх виконання.
У ході заходу функціонували: Рада Безпеки, на якій розглянули Палестино-ізраїльській конфлікт, ЕКОСОР (Економічна і Соціальна Рада), де обговорили питання подолання бідності в державах, та Комітет з питань роззброєння і міжнародної безпеки, на якому учасники зосередилися на питанні нерозповсюдження ядерної зброї. Саме в комітеті з питань роззброєння і міжнародної безпеки були залучені наші представники: магістр ННІ №1 Владислав Школьніков, курсант 3 -го курсу ННІ № 1 Артем Буртак, курсант 4-го курсу ННІ № 2 Ростислав Тютюнник та курсант 4-го курсу ННІ № 2 Олег Коршунов.
Головною темою діяльності конференції були обрані Глобальні цілі сталого розвитку – 2030, до яких увійшли:
- Подолання бідності
- Ліквідація голоду
- Добре здоров’я та добробут
- Якісна освіта
- Гендерна рівність
- Чиста вода й санітарія
- Дешева й чиста енергія
- Гідна робота й економічний ріст
- Індустріалізація, інновація та інфраструктура
- Зменшення нерівності
- Безпечні міста й населені пункти
- Відповідальне споживання і виробництво
- Боротьба зі зміною клімату
- Збереження морських екосистем
- Збереження екосистем суші
- Мир, правосуддя й ефективні інститути
- Партнерство в інтересах сталого розвитку.
На церемонії відкриття Генеральної Асамблеї були присутні і представники міжнароднихорганізації AISEС та ELSA, які підкреслили, що цього року у Моделі ООН зареєстрованобільше п’ятдесяти студентів з різних куточків України, які в ролі делегатів представляли держави-члени Організації Об’єднаних Націй: Анголу, Велику Британію, Венесуелу, Данію, Єгипет, Ізраїль, Індію, Ірландію, Іспанію, Італію, Китайську Народну Республіку, Корейську Народно-Демократичну Республіку, Малайзію, Францію, Німеччину, Нову Зеландію, Південно-Африканську Республіку, Польщу, Російську Федерацію, США, Туреччину, Україну, Уругвай, Центрально-Африканську Республіку, Чехію, Швейцарію та Японію.
Кожен з учасників Моделі ООН як делегат представив точку зору своєї країни на обговорювані питання та запропонував шляхи подолання глобальних проблем, що стояли на порядку денному.
Варто зазначити, що на заході також пройшло оголошення резолюцій Моделі ООН (КНУКіМ), прийнятих на засіданнях Ради Безпеки, Економічної і Соціальної Ради та Комітету з питань роззброєння і міжнародної безпеки. Названі положення, мали на меті сприяти вирішенню проблемних ситуацій у світі та підтримці програми Цілей сталого розвитку – 2030. За участь у конференції усі учасники отримали Сертифікати.
На завершення усі делегати послухали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла України Юрія Костенка, який ознайомив усіх присутніх із сучасними дипломатичними відносинами України та державами-членами Організації Об’єднаних Націй, з особливостями професії дипломата, якій сам спікер віддав 45 років свого життя. Поважний гість, розповідаючи про історію створення ООН, звернув увагу студентів на велику роль у цьому процесі України як однієї з перших держав, що підписали Статут і наголосив на особливості утворення: «ООН – це складна за структурою система, яка теж має свої недоліки. Ніхто не хочевіддавати свою владу. Але грапродовжується, тож вам, майбутнімпредставникамкраїн, доведетьсяреформуватиїїустрій. За молоддю – майбутнєорганізації».
Юрій Васильович закликав усіх виховувати у собі чесність, як один із найважливіших елементів справжньої дипломатії: «Готуйте себе до того, щостежка складна. Але все у ваших руках! Бажаю, щобреаліїсьогодення не погубили вашогоентузіазму та мрії. І вперед до зірок!»
Буртак Артем,
Голова Координаційної ради
студентського (курсантського) самоврядування
Інші навчальні підрозділи
- №2 (вул. Ірини Бекешкіної, 3)
- №3 (пл. Солом'янська, 1)
- заочного та дистанційного навчання
Інститути та факультети:
- Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації
- Прикарпатський факультет (м. Івано-Франківськ)
Інші навчальні підрозділи:
- Юридичний ліцей ім. Ярослава Кондратьєва
Контакти
Поштова адреса:
Київська обл.,
Києво-Святошинський р-н,
с. Віта Поштова
Електронна пошта:
(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:
Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 251 08 88