Практичний тренінг з оперативно-розшукової діяльності для курсантів 3-го курсу навчально-наукового інституту № 1 у передмісті Києва
14-05-201913 та 14 травня з курсантами 301 і 302 навчальних груп навчально-наукового інституту № 1 НАВС на території обслуговування Вишнівського відділення поліції Києво-Святошинського відділу поліції ГУНП в Київській області було проведено п’яте виїзне навчально-практичне заняття. Тема тренінгу – «Ознайомлення оперуповноваженого карного розшуку з територією обслуговування (громадське місце: вулиця, провулок) та виявлення на ній осіб, які представляють оперативний інтерес для працівників кримінальної поліції».
Після чотирьох навчально-практичних занять, які відбулися на території обслуговування Солом’янського та Дніпровського управлінь поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві, курсанти змогли швидко зорієнтуватися на не знайомій для них місцевості й відразу почати виконувати поставлене практичне завдання.
Під час виконання п’ятого навчально-практичного завдання впродовж чотирьох годин курсанти в складі підгруп з трьох осіб, дотримуючись заходів особистої безпеки, використовуючи теоретичні знання та життєвий досвід, психологічні й моральні якості, проводили відповідні заходи з оперативного (ініціативного) пошуку на визначеній викладачем території (вулиця, провулок) задля виявлення осіб, які своєю поведінкою, характерними прикметами, зовнішнім виглядом чи діями можуть становити оперативний інтерес для працівників оперативних підрозділів, а саме: раніше судимі, які можуть бути причетними до крадіжок, шахрайства, незаконного обігу наркотичних засобів, придбання або збуту викрадених речей тощо.
Стосовно виявлених осіб, які становлять оперативний інтерес, курсанти під наглядом викладача проводили спостереження за їхніми діями, «випадково» знайомилися, намагалися встановити їхню особу, спілкувалися з ними для отримання оперативної інформації тощо.
Проведення виїзного навчально-практичного заняття в такому форматі з виконанням реальних практичних заходів для більшості курсантів стало складним завданням, а для деяких – справжнім випробовуванням.
Попри труднощі психологічного та фізичного навантажень, кожна підгрупа курсантів виконала навчально-практичне завдання. Проведення практичних заходів у реальних умовах дає майбутнім правоохоронцям можливість вкотре оцінити свої професійні здібності, набути досвіду для роботи в практичних підрозділах кримінального блоку Національної поліції України, отримати пораду від наставника та проаналізувати помилки.
Після закінчення практичного тренінгу з курсантами в навчальній аудиторії академії було обговорено результати цієї роботи, а також здійснено перевірку документації, яку потрібно було скласти (рапорти, план-схеми, фотографії).
Інші навчальні підрозділи
- №2 (вул. Ірини Бекешкіної, 3)
- №3 (пл. Солом'янська, 1)
- заочного та дистанційного навчання
Інститути та факультети:
- Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації
- Прикарпатський факультет (м. Івано-Франківськ)
Інші навчальні підрозділи:
- Юридичний ліцей ім. Ярослава Кондратьєва
Контакти
Поштова адреса:
Київська обл.,
Києво-Святошинський р-н,
с. Віта Поштова
Електронна пошта:
(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:
Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 251 08 88