Використання поліграфа під час розслідування злочинів
09-07-2018Останнім часом наука криміналістика все більш активніше звертає увагу не лише на новітні розробки у галузі науки і техніки, а й на нетрадиційні методи дослідження ідеальних слідів злочину, які зберігались у пам’яті людини. Одним із таких криміналістичних засобів, який вже досить широко використовується у практиці розслідування злочинів, є поліграф для проведення інструментальної діагностики емоційної напруги людини.
Не зважаючи на проблеми правової регламентації, застосування психофізіологічних досліджень, висновок поліграфолога у кримінальному провадженні в окремих випадках дозволяє досить ефективно встановлювати факти умисного приховування або спотворення інформації.
З метою ознайомлення здобувачів вищої освіти з сучасними напрямами використання можливостей поліграфу у кримінальному провадженні, 6 липня для курсантів 3 курсу ННІ № 1, старшим викладачем Наталією Кононенко та доцентом Лесею Патик спільно з керівником Центру підготовки та реабілітації військових, психологом Світланою Літвінчук, а також провідним експертом-поліграфологом Всеукраїнської асоціації поліграфологів Ігорем Іщуком, було проведено відповідний тренінг.
Запрошені фахівці, з використанням власного практичного досвіду, ознайомили присутніх з порядком та специфікою призначення й проведення психофізіологічної експертизи, застосування поліграфологічних і психологічних досліджень з використанням неінструментальних методик перевірки достовірності інформації, особливостями реєстрації декількох фізіологічних реакцій випробуваного під час надання відповідей на тестові питання.
Поліграфолог звернув увагу й на те, що на даний час у мережі Інтернент функціонує Єдиний реєстр поліграфологів України, в якому можна переглянути інформацію про усіх поліграфологів, які мають право проводити такого виду дослідження. З метою упорядкування поліграфологічних досліджень, Всеукраїнською асоціацією поліграфологів був розроблений Проект методики проведення психофізіологічних досліджень із використанням поліграфа, яка вже пройшла апробацію та найближчим часом набуде нормативного визначення.
У подальшому за добровільною згодою курсантів, окремим тематичним напрямом тренінгу була демонстрація можливостей сертифікованого поліграфа «РУБІКОН», з візуалізацією результатів у вигляді діаграм та графіків.
Інші навчальні підрозділи
- №2 (вул. Ірини Бекешкіної, 3)
- №3 (пл. Солом'янська, 1)
- заочного та дистанційного навчання
Інститути та факультети:
- Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації
- Прикарпатський факультет (м. Івано-Франківськ)
Інші навчальні підрозділи:
- Юридичний ліцей ім. Ярослава Кондратьєва
Контакти
Поштова адреса:
Київська обл.,
Києво-Святошинський р-н,
с. Віта Поштова
Електронна пошта:
(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:
Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 251 08 88