Українська версія сайту

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ ЯК ГАРАНТ РОЗВИТКУ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ

25-11-2016

Такою була тема засідання наукового гуртка з оперативно-розшукової діяльності кафедри спеціальної техніки та оперативно-розшукового документування інститу, присвячена Всеукраїнському тижню права.

Науково-педагогічними працівниками разом із членами наукового гуртка розглядались актуальні питання, пов’язані одночасно з роботою правоохоронних органів України та рішеннями Європейського суду з прав людини.

Окремі дискусії відбулись при обговоренні широкого спектру особливостей функціонування Європейського суду з прав, що досліджувались з урахуванням його правоздатності як унікального міжнародного судового органу, юрисдикція якого поширюється на всі держави - члени Ради Європи, які ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

Згадаємо, що Європейський суд з прав людини – це міжнародна судова установа, що заснована у 1959 році. Він розглядає індивідуальні чи міждержавні заяви та виносить рішення стосовно стверджуваних порушень цивільних та політичних прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини.

З 1998 Суд діє на постійній основі. З цієї дати особи можуть звертатись до Суду безпосередньо.

 Протягом майже п’ятидесяти років Суд виніс більше, ніж 10 000 рішень. Вони обов’язкові для країн, щодо яких винесені, та призвели до внесення урядами змін в законодавство та адміністративну практику у багатьох сферах. Завдяки практиці Суду, Конвенція залишається потужним та динамічним інструментом, що здатен відповідати новим викликам та зміцнювати верховенство права, а також демократію в Європі.

Суд знаходиться у Страcбурзі, в Палаці прав людини, який було спроектовано у 1994 році британським архітектором Річардом Роджерсом. З цієї будівлі, образ якої відомий у всьому світі, Суд пильнує за дотриманням прав людини 800 мільйонів європейців у 47 Державах-членах Ради Європи, що ратифікували Конвенцію.

Отримані курсантами інституту знання слугуватимуть основою для подальших наукових розробок у цій сфері, а також допомагатимуть майбутнім працівникам поліції в прийнятті правильних рішень при документуванні протиправних дій, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України.

Кафедра спеціально техніки 
та оперативно-розшукового документування
 

Інші навчальні підрозділи

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

Київська обл.,
Києво-Святошинський р-н,
с. Віта Поштова

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 251 08 88

X
X